PERE YAPI MALZEMELERİ 1984 yılında Yüksek Mühendis Mimar Bülent Lemi YÜNGÜL ve Nermin YÜNGÜL tarafından kurulmuştur.
 
1984 yılından günümüze yapı kimyasalları alanında uzmanlaşan firmamızın BÜYÜKÇEKMEÇE'deki tesislerinde ürettiği 100'ü aşkın değişik türde mamül her türlü yapılarda en önemli problemleri dahi çözebilecek kalite ve kapasitededir.

PERE mamülleri, en son dünya teknolojisine uygun olarak alınmış olan Know-how ve lisanslar ile imal edilmektedir.
Üretim, titizlikle yapılmakta, hassas kontrolleri takiben piyasaya sürülmekte ve satış sonrası garantiye uzanan hizmetleri sunmaktadır.

Üretilen malzemeler, harç ve beton katkıları, kalıp yağları, yüzey koruyucuları, tamir harçları, epoxyler, derz macunları ve PVC muşambalarıdır.

* Bu malzemeler içinde POLYSÜLFiT esaslı derz macunları, GROUT, TAMİR ve HAZIR Harçlar, KÜR Malzemeleri, özellikle PREFABRİK ve SANAT yapılarında, MÜHENDİSLİK ve ENDÜSTRİ binalarında, SU ve ARITMA tesislerinde ve HAVAALANI inşaatlarında önemli yer tutmaktadır.
* EPOXYLER her türlü kimyasal ve aside dayanıklı tozumayan döşeme imalinde ve yapıların tamir ve güçlendirilmesinde kullanılmaktadır.
* Ayrıca SU İZOLASYON Malzemelerimiz ile temelden çatıya tüm binaların, her türlü su yapılarının su izolasyonları emniyetli bir şekilde sağlanmaktadır.
* İÇ ve DIŞ CEPHE boyalarımız ile de tüm yapılarımız daha şık ve estetik bir görünüm kazanmaktadır
.